Гадавая задача на 2023/2024 навучальны год

ДУА  “Акцябрскі дзіцячы  сад Лагойскага раёна”

на 2023/ 2024 навучальны год

Гадавая задача

Выхаванне маральна-патрыятычных пачуццяў у дзяцей дашкольнага ўзросту з дапамогай азнаямлення з прыродай роднага краю.

Дзеці

Педагогі

Бацькі

Пазнаюць на геаграфічнай карце размяшчэнне Рэспублікі Беларусь Пазнае і называе асноўныя рысы роднага населенага пункта, сталіцы Рэспублікі Беларусь Выконвае правілы выканання Дзяржаўнага гімна Рэспублікі Беларусь Пазнае і называе дзяржаўныя сімвалы РБ Дзяржаўныя святы

Расказвае (сумесна з дарослым) пра беларускае войска, воінаў, якія ахоўваюць нашу Радзіму Пазнае і называе людзей, якія праславілі горад, Беларусь Адрознівае і называе беларускія народныя промыслы, прадметы дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва Беларусі, кампаненты нацыянальнага касцюма, стравы народнай кухні.

Сфарміраваны інтарэс і станоўчае стаўленне да беларускай мовы, нацыянальнай культуры і традыцый.

Актывізуюць пазнавальны інтарэс у дзяцей дашкольнага ўзросту да культуры і гісторыі роднага краю. Ўжываюць эфектыўныя метады і прыёмы працы з выхаванцамі па фарміраванні грамадзянскасці і патрыятызму ў дзяцей дашкольнага ўзросту. Назапашваюць практычны матэрыял для арганізацыі адукацыйнага працэсу ў групах, кабінетах спецыялістаў.

Вядуць асветніцкую працу сярод бацькоў па фарміраванні грамадзянскасці і патрыятызму ў дзяцей дашкольнага ўзросту. Ствараюць умовы для ўдасканалення і практычнага прымянення дзецьмі атрыманых ведаў.

Павысяць псіхолага-педагагічную кампетэнтнасць адносна пазнавальных здольнасцяў дзіцяці, яго інтарэсаў да культуры і гісторыі роднага краю. Актыўна ўдзельнічаюць у адукацыйным працэсе ўстановы, у дзіцяча-бацькоўскіх праектах. Сфарміравана актыўная бацькоўская Пазіцыя ў пытаннях фарміравання асноў патрыятызму і грамадзянскасці ў дзяцей дашкольнага ўзросту.

20.10.2022 09:06 - 22.08.2023 15:20